En iyi Su Arıtma Cihazları Markaları

'Evsel Su Arıtma Cihazları' forumunda xensuforum tarafından Ağu 28, 2019 tarihinde açılan konu

 1. suforum

  suforum Administrator Site Yetkilisi

  İnternet üzerinde yüzlerce ürün var ve bu ürünlere bakıyorsunuz hemen hemen hepsi aynı ürün gibi görünüyor her birisi farklı şeylerden bahsetmiş ve kafanız karışıyor. Hangi ürünü alacaksınız karar veremediniz. Sizlere su arıtma tavsiyesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Not: Bir kere 400-800 TL gibi fiyatları olan ürünler %100 Çin Taiwan malıdır bu tür cihazlara kesinlikle yaklaşmayın bu tür cihazlar arıtma yapmak yerine suyu dahada kirleterek suda bakteri oluşunu hızlandırmaktadır.

  İlk dikkat etmeniz geren suyunuzun basıncı
  Öncelikle hangi ilde ikamet ettiğiniz ve bulunduğunuz bölgedeki suyun basıncı oldukça önemli çünkü seçeceğiniz ürün su basıncına göre karar verilir. Eğer su basıncınız düşük ise pompalı (motorlu) modelleri tercih etmelisiniz. yalnız yüksek katlarda oturuyor iseniz pompalı modeli tercih etmeniz gerekiyor.

  su arıtma tavsiyesi olarak kısaca özetlersek; Köylerde ve kıyı kasabalarda ikamet ediyor iseniz mutlaka pompalı model organik su arıtma cihazı tercih ediniz. Şehir merkezlerinde su basıncı genelde iyi oluyor.

  2. Dikkat etmeniz gereken en iyi su arıtma cihazının en az 6-7 aşamalardan oluşması yani su arıtma cihazında mineral yapısını bozacak size saf su üreten makinelerden kaçının 4-5 filtreli ters ozmoz su arıtma cihazları saf suya yakın bir değerde su arıtma yapar bu tür cihazlar mineralden yoksun ph sevisesi 7’nin altında bir su üretir bu suyu içmek risklidir.

  Mineralden yoksun su içmek insan sağlığı için ilerde tehlikeler oluşturmaktadır. Bilhassa bebeklerde ve çocuklarda mineralden yoksun su içirmek çocuk gelişimi için tehlikelidir. Seçeceğiniz üründe mineral ve alkalin filtrelerinin bulunmasına dikkat ediniz. Mineral, Alkali, Tatlandırıcı vs. Filtrelerin USA malı yada NSF FDA sertifikası olması gerekli Çin Taiwan malı filtreler suyun pH değerini yükseltmediği gibi mineral de eklemez

  3. en iyi su arıtma Servis konusu bulunduğunuz ilde servis hizmeti verebilmeli bir sorun oluştuğunda ve montaj esnasında bunlar önemlidir. Yarın bir gün filtre değişimlerinde yine su arıtma servis hizmetinden faydalanabilmeniz için servis ağı bulunması gerekiyor.

  4. Kullanılan filtrelerin sağlık açısından önemi made in Çin-Taiwan malı ürünlerden kaçının Türkiye’deki su arıtma cihazlarının çoğunluğu Taiwan malıdır aralarında Çin malı olanlarda vardır.

  Kullanılan membran filtrenin NSF ve FDA tarafından sertifikası bulunmasına dikkat ediniz ve Menşei USA olmasına önem gösterin . Bazıları ürünlerinin amerikan malı olduğunu iddaa eder ve üzerinde from usa technology yazar bunlar usa malı değil usa teknolojisi kullanılmıştır yazar membran filtre üzerinde direk Made in USA ibaresi bulunması gerekiyor.

  Sizlere tavsiye edeceğimiz su arıtma cihazları aşağıdadır.

  1- İhlas Su Arıtma Sistemleri
  2- Spring Water Su Arıtma Sistemleri
  3- Water Life Su Arıtma Sistemleri
  4- BMS Su Arıtma Sistemleri
  5- İo Smith Su Arıtma

  Bu Beş Marka Türkiye de bulabileceğiniz en iyi su arıtma cihazlarıdır. Değerlendirirseniz siz ve Aileniz Kazanırsınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş