Deniz Suyu Arıtma Sistemleri

'Deniz Suyu Arıtma Sistemleri' forumunda xensuforum tarafından May 18, 2019 tarihinde açılan konu

 1. suforum

  suforum Administrator Site Yetkilisi

  Deniz Suyu Arıtma Sistemleri


  Dünya sularının %90'dan fazlası, içerdiği aşırı tuz oranı nedeniyle doğrudan içme suyu olarak kullanılamamaktadır. Az yağış, olumsuz iklim koşulları, hızlı kentleşme ve sanayileşme nedeniyle artan içme suyu talebine yönelik olarak, deniz suyundan tuzun uzaklaştırılması suretiyle içme suyu elde edilmesi teknolojisi, gerekli koşulların oluşması durumunda tercih edilebilmektedir. Ters ozmos teknolojisinde, çözeltilerin yüksek basınç altında pompalanarak tuz ve diğer kirliliklerin tutulması suretiyle suyun arıtılması sağlanmaktadır. Deniz suyu arıtma sistemleri günümüzde denizden tuzu tamamiyle arıtmaktadır, hatta içme suyu kalitesine getirmektedir. Reverse osmosis sistemleri deniz suyu arıtma konusunda tam bir çözüm olmaktadır. bünyesinde gerçekleştirelen deniz suyu arıtma projeleri ile en ekonomik ve efektif çözümler üretilmektedir.  Deniz Suyu Arıtma Maliyeti
  Deniz suyu arıtma maliyetleri günümüz teknolojisinde oldukça gerilemiştir. Firmamız bünyesinde bulunan ArGe departmanımız sürekli en düşük maliyet oranının geliştirmesini yapmaktadır. İşletme ve yatırım maliyetleri deniz suyu arıtımında önemli bir yer tutmaktadır. Şu an geldiğimiz nokta ise, deniz suyu arıtma işleminin maliyetlerini şebeke suyu maliyetlerine kadar düşürdüğümüzdür.

  Deniz Suyu Arıtma Cihazları


  Şu anki gelinen son teknoloji ile artık damıtma ve benzeri yöntemlere göre çok daha düşük maliyetlerle, çok daha iyi kalitede ve basitçe Reverse Osmosis yöntemi ile denizden suyu saflaştırmak mümkün olmaktadır. Firmamız 90' lı yılların başından itibaren gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve uygulamaktadır. Yurt dışı membran ve teknoloji üreticilerinden, yerinde alınan teknik eğitimler, mühendislik grubunun başarılı projeleri ile uygulama alanı bulmuştur. Lokal bazda (yat-motoryat-gemi-tüm deniz araçları-ev) deniz suyu arıtma uniteleri için ise; Watermaker katalog sayfamızı ziyaret edebilir, ön teknik bilgi alabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş